Jak pozbyć się spamu ze strony www?

To bardzo smutne, że minęło już ponad dwadzieścia lat od czasu, gdy Internet zdobył powszechne uznanie pośród ogółu społeczeństwa a my stale musimy walczyć z niechcianymi wiadomościami e-mail. Niechciane i niezamawiane reklamy dalej dostają się do setek milionów użytkowników poczty elektronicznej. Te wiadomości są niezwykle wnerwiające dla każdego kto je otrzymuje. W najgorszym wypadku ilość spamu może wpłynąć na równowagę działania poczty poprzez zbędne zajmowanie przestrzeni na dysku.

Na domiar złego, dzisiejsi spamerzy stali się bardziej wyrafinowani niż ich poprzednicy. Niestety wiele programów pocztowych nie radzi sobie z prawidłowym filtrowaniem wiadomości. Spamerzy z wiedzą i zdolnościami ciągle odnajdują sposoby na zamieszczanie reklam w skrzynkach odbiorczych przeciętnych użytkowników Internetu.

Całe szczęście nie wszystko jest stracone. Oto cztery proste koki, które pomogą Ci w zmniejszeniu liści spamu jaki dochodzi do Twojej skrzynki pocztowej.

Zainstaluj captcha w swojej witrynie, aby zmniejszyć ilość e-maili wysyłanych przez automatyczne programy. Roboty nieraz nie radzą sobie z przepisaniem słów z obrazka, który poza tym może być lekko zniekształcony.

Nie zamieszczaj własnego adresu mail na stronie. To z pewnością wykluczy znalezienie Twego adresu i wciągnięcie go do list mailingowych.

Wyłącz komentarze na swoim blogu. Niezbicie musi to być przemyślana decyzja. Jeżeli Twój blog odwiedza wiele osób, które aktywnie udzielają się w komentarzach to wartość tej zbiorowości z pewnością przewyższa niedogodności związane z niechcianymi mailami. Ponadto jeżeli nie spodziewasz się wielu cennych wpisów to wyłącznie możliwości komentowania usunie wszystkich spamerów.

Bądź mądry i czujny, a zminimalizujesz ilość niechcianych wiadomości elektronicznych.

Wpis został zamieszczony we współpracy z portalem it-manuals.