Proste kroki zabezpieczające Twoje hasła

Hasła mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo Twoich kont na różnych stronach internetowych. Ponieważ są tak bardzo ważne, kluczowe jest, aby wszystkie wprowadzane dane i poświadczenia były zabezpieczone z wykorzystaniem klucza szyfrującego. Każde Twoje konto winno być zabezpieczone innym mocnym hasłem. Pomocnym zabezpieczeniem jest okresowa zmiana hasła, która utrudni hakerom włamanie się na stronę. Ochrona danych nie jest taka uciążliwa, trzeba tylko troszkę ostrożności. Musisz jednak pamiętać o paru ważnych kwestiach związanych z dysponowaniem hasłami.

Dla każdego swojego konta stwórz inne hasło

Dobrym zwyczajem jest tworzenie unikalnych haseł dla wszystkich kont jakie posiadasz. Jeśli do wielu kont użyjesz jednego hasła to istnieć będzie ryzyko, że wtargnięcie na jedną stronę uczyni złamanie zabezpieczeń na innych.

Przechowuj hasła w tajemnicy i nie dziel się nimi

Swoje hasła możesz przechowywać w pliku lub celowo przygotowanych do tego programach komputerowych.

Stosuj długiego toku liczb, liter i znaków specjalnych

Im dłuższe i unikatowe jest hasło tym trudniej jest je złamać. Długie hasła ułatwiają bezpieczne przechowywanie informacji. Jeśli do takiego ciągu znaków dołączy się znaki specjalnie to niezmiernie trudno będzie intruzowi złamać kombinację. Stroń od używania ciągów znaków jak chociażby „abcd” czy „123456”.

Weź w rachubę możliwość odzyskiwania hasła

Jeżeli zapomnisz hasła i utracisz dostęp do swojego konta powinieneś mieć jakiś sposób na odzyskanie dostępu do strony. Najpopularniejszym środkiem na zdobycie powtórnego dostępu do konta jest reset hasła za sprawą maila.