Trzy typy usług hostingowych

Czy lada dzień zamierzasz uruchomić własny blog lub stronę internetowa? Jeśli tak to niewątpliwie będziesz szukać usługi hostingowej.

Zanim zdecydujesz się na jeden z kilku rodzai, musisz poznać wszystkie dostępne możliwości. Ważne jest, abyś znał potrzeby powiązane z utrzymaniem Twej strony internetowej. Poniżej znajdziesz opis paru różnych opcji hostingu. Po zapoznaniu się z nimi winieneś być stanie wybrać właściwy dla siebie.

Darmowy hosting

Jak sama nazwa podkreśla, bezpłatny hosting może być używany bezpłatnie. Nie musisz płacić ani grosza za korzystanie z tego rodzaju hosta. Generalnie rzecz biorąc, jeśli próbujesz zbudować stronę internetową dla zabawy to wskazane jest zarejestrować się na stronie oferującej tego rodzaju hosting.

Współdzielony hosting

W usłudze współdzielonego hostingu Twoja witryna ulokowana jest na serwerze, na którym jest już wiele innych stron. Tego typu rozwiązanie jest względnie ekonomiczne, bo koszt utrzymania serwera rozdzielany jest na wielu użytkowników.

Hosting dedykowany

W przypadku dedykowanego hostingu Twoja witryna będzie ulokowana na serwerze, który nie będzie udostępniany żadnej innej osobie. Ponieważ witryna może korzystać ze wszystkich dostępnych zasobów to strony wczytują się bardzo szybko.

Poznawszy już podstawowe typy hostingów sprawdź specjalny ranking, który pomoże Ci w doborze idealnej usługi hostingowej.