Jak zapobiegać oszustwom w trakcie zakupów online?

E-Commerce z każdym dniem wpływa coraz mocniej na Nasze życie. To tempo niewątpliwie się nie zmniejszy przyszłości. Znaczna część kupujących przez sieć www uważa, iż bezpiecznie jest właśnie tam robić zakupy. W tym tekście postaram się przedstawić kilka ważnych kwestii, które tyczyć się będą zapobiegania oszustwom.

Uaktualnij swój komputer

Istnieje kilka ważnych aktualizacji, dzięki którym komputer będzie mniej podatny na ataki cyberprzestępców. Nie zapominaj więc, ażeby mieć zawsze aktualny system operacyjny wraz z programami. Należy także wykonywać okresowe skanowanie antywirusowe celem wykrycia i skasowania złośliwego oprogramowania.

Stroń od korzystania z publicznych sieci Wi-Fi

Publiczne sieci nie zapewniają niezawodnej ochrony i pozostawiają przestrzeń na funkcjonowanie dla cyberprzestępców. Jeśli musisz robić zakupy w podróży to lepiej jest korzystać z sieci komórkowej. Jeśli już musisz użyć publicznego WiFi to użyj VPNa do zaszyfrowania swojego połączenia internetowego.

Szukaj symbolu kłódki w pasku adresu

Jeśli chcesz skorzystać z karty kredytowej w sklepie internetowym to upewnij się, iż w pasku adresu znajdziesz ikonę zielonej kłódki. Takie witryny używają technologię Secure Socket Layer (SSL), która szyfruje Twoje {nformacje i w rezultacie zapobiega przejęcie poufnych danych.

Użytkuj mocne hasła

Trudno jest zapamiętać dużo haseł, z których korzysta się w codziennym życiu. Jednakże trzeba być pewnym, iż są one dostatecznie silne.

Ostatnią dobrą ofertą jest nowy startup – Bolt ze zniżką 10 PLN na pierwszy przejaz.