Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej?

Użytkownicy korzystający z bankowości elektronicznej narażeni się na sporo rodzai oszustw. Chociaż to może wzbudzać usprawiedliwione obawy to wystrzałowa informacja jest taka, iż spora część oszustw jest rezultatem ludzkiego błędu. Tak długo, jak będziesz czujny podejmując błyskotliwe decyzje, możesz wiele zdziałać dla bezpieczeństwa.

Oto kilka sugestii, które pomogą Ci uchronić swoje pieniądze przed przestępczością internetową.

Chroń swoje hasło

Zawsze używaj mocnego hasła zawierającego kombinację liter, cyfr i znaków specjalnych. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z takich, które nadzwyczaj łatwo odgadnąć jak: haslo123 czy qwerty. Unikaj zarówno stosowania swojego imienia, nazwiska, numeru telefonu, adresu czy też daty urodzenia. Często zmieniaj hasło i nie przechowuj go na papierze. W żadnym wypadku się nim nie dziel z innymi osobami.

Używaj szyfrowanego połączenia

Nie otwieraj konta bankowego na darmowych, niekodowanych i publicznych połączeniach wi-fi. Nie loguj się na współużytkowanych komputerach i zawsze pamiętaj o wylogowaniu a także zamknięciu okna przeglądarki.

Innym nadzwyczaj dobrym pomysłem jest stosowanie oddzielnej przeglądarki, dedykowanej jedynie dostępowi do konta bankowego.

Wykorzystaj opcje zabezpieczeń swojego banku

Spora część banków proponuje dwustopniowy tok weryfikacji przelewów. Używaj tego zabezpieczenia.

Chroń urządzenia

Żeby podnieść bezpieczeństwo bankowości online, zweryfikuj, iż wszystkie narzędzia, z których korzystasz są chronione przed wirusami, hakerami i złośliwym oprogramowaniem. Zainstaluj odpowiednią zaporę antywirusową i pamiętaj, aby korzystać jedynie z zaktualizowanego systemu operacyjnego.